МОЗ УКРАЇНИ ВИЗНАВ ТОРГІВЛЮ З КОМПАНІЄЮ З РФ

Кілька днів тому ми писали вже про схему, коли медзаклади України за кошти місцевих бюджетів, та міжнародна компанія CROWN AGENTS, яка поставляє ліки та товари мед-призначення за кошти Українського бюджету.

Річ в тому, що російська компанія ТОВ "НПВ Діагностичні системи" торгувала з україниськими медзакладами на міжнародними компаніями через свій філіал (прокладку) - ТОВ "Діагностичні системи -Україна".

Після оприлюднення інформації щодо торгівлі, за тиждень, МОЗ видав повідомлення, що вони не підтримують торгівлю з Росією та пишуть до Crown Agents з прохання відмовитись від компанії.

Зауважемо, що МОЗ визнали факти того, що кінцевим беніфіціаром обох компаній є одна людина, громадянин РФ. Але Міністерство і тут дали деякі неточності. Як завжди.

1) МОЗ України не міг не знати, хто є власником компаній, бо при участі у закупівлях надаються всі документи, де відображена інформація про засновника.

2) Тест-системи що поставлялися - виготовлені в Росії, а не в Україні. Одну з таких систем продемонстрував народний депутат Олег Мусій під час виступу в залі ВР. На коробці, де зазначена інформація про виробника з Нижнього Новгороду просто була наліпка з текстом "Виготовлено в Україні". Навіть не намагалися зробити вигляд.

Чому важливо було це зупинити?

Тому що за допомогою таких тест-систем проводиться аналіз донорської крові на віруси гепатиту та сифілісу. Хто буде нести відповідальність, якщо ці тест-системи будуть неякісні, а бо зумисно сфальшовані? Куди потім звертатися? Скільки донорської крові може бути прелито з присутніми вірусами.

Але загалом, це перше рішення МОЗу, де вони визнали помилки. Якщо б не наша робота та висвітлення ЗМІ, Супрун і далі б торгувала з компаніями з Росії. Паралельно блокуючі інші компанії, прикриваючись патріотизмом, та лобіюючи конкурентів.

Comments are closed.