НЕПЕРЕВЕРШЕНА УКРАЇНА: ЧЕРКАСИ

Населення - 280 тис мешканцыв (2016)

Черкаси - це українське місто, розташоване в мальовничому куточку правобережжя. Місто має багату на історію, свого часу воно відіграло значну роль у становленні козацтва, жителі брали активну участь в Хмельниччині і Коліївщині. За основною теорією, назва Черкаси походить від народу, який здавна заселяв ці землі - черкесів. Відповідно до іншої теорії, черкасами сусідні народи називали місцевих жителів. Цей факт був згаданий в текстах італійського посла Іоанна де Плано Карпіні в 1245 році. Так чи інакше, незаперечним фактом є те, що місто на цьому місці з'явився дуже давно.
Територія, на якій сьогодні розташовані Черкаси, була заселена ще 4000 років тому, хоча перші згадки про місто можна знайти в Супрасльской літописі 1395 року. Завдяки такій давньої історії регіону, у всіх міських музеях безліч старовинних експонатів - і в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, і в художньому музеї, і в музеї Кобзаря.

У місті є безліч історичних пам'яток, які варті уваги. Серед них пагорб Слави, центральна площа, меморіальний комплекс з монументом "Батьківщина-мати" і колишня Замкова гора. На місці Замкової гори було розташовано стародавнє городище і залишки Черкаської фортеці, Свято-Троїцька церква. Крім того в Черкасах розташований Найбільший храм в Україні - 72 метровий Михайлівський кафедральний собор. Собор був побудований за 8 років за проектом Архиєпископа Черкаського і Канівського Софронія у візантійському стилі, був завершений в 2002 році і може одночасно вмістити до 12 тисяч чоловік. На цьому місцеві парафіяни не збираються зупинятися, так планується будівництво дзвіниці висотою понад 100 м.

Також гостям міста варто відвідати Палац Щербини - особняк відомого міського підприємця в стилі модерн, побудований в 1892 році. На даний момент в ньому розташований Палац одружень. Крім того з будівель XIX століття варто відзначити готель "Слов'янську", будинок Цибульських і чоловічу прогімназію 1891 р в якій зараз знаходиться Черкаське музичне училище.

У Черкасах розташований унікальний пам'ятник архітектури - одна з перших в світі гіперболоїдних конструкцій - сталева ажурна водонапірна вежа дивовижної краси. Гіперболоїдна водонапірна вежа побудована за проектом великого інженера і вченого Володимира Григоровича Шухова. Таких веж у світі залишилося всього 20 з понад двохсот. Також в 1995 р на центральній вулиці міста був встановлений пам'ятник Богдану Хмельницькому, приурочений до 400-річчя від дня народження гетьмана.

Черкаси є містом, потопаючим в зелені парків і скверів. Місто прекрасне у будь-який час року, але особливо гарне навесні, коли буйно квітнуть каштани.

Основи сучасного планування Черкас ще на початку XIX століття заклав російський інженер шотландського походження Вільям Гесте.


-

Щотижня ми вирішили показувати одне з міст України, розповідати коротко про його історію та показувати його краси. Ми живемо у дивній країні — давайте цінувати те, що маємо!

ГО «Національний Інтерес України»

Comments are closed.