НЕПЕРЕВЕРШЕНА УКРАЇНА: ТРУСКАВЕЦЬ

Трускавець - місто обласного значення у Львівській області України, бальнеологічний курорт

Розташований в передгір'ях Українських Карпат, на висоті 400 м, на південь в 84 км від Львова, в 9 км від Дрогобича. Кінцева станція залізничної гілки від станції Дрогобич, курсує поїзд з Києва, Дніпра, електрички і автобуси зі Львова.

Постійне населення - біл. 29 500 людей. Число відпочиваючих на курорті щомісяця складає в середньому 13 000 людей.

Походження назви міста «Трускавець».

1-я версія: «Трускавець» - це видозмінена форма польського слова «truskawka» - полуниця. Але полуниця з'явилася в Європі тільки після 1712 року, а назва міста вперше зустрічається вже в XV ст.

2-я версія: на назву міста вплинули міждержавні відносини Галицько-Волинського князівства і Великого Князівства Литовського в XІІ-XV ст. По-литовськи druska - це сіль, а сусіднє місто Дрогобич - відомий центр солеваріння. З цим промислом пов'язані назви багатьох населених пунктів Львівщини, наприклад: Стара Сіль, Ясениця-Сільна, Солець, Солонсько.

3-тя версія: версії назва «Трускавець» походить від старослов'янського імені Трушко або Трусько, а згодом - Труськович, Трускавець.

У місті знаходяться безліч загальнокурортних установ. Кілька бюветів мінеральної води, а також різні спеціалізовані лікарні.

Пансіонати, великі готелі, міні-готелі, а також оренда житла у місцевих мешканців, дозволяє приїхати на відпочинок чи лікування, й чудово провести час, туристам з різними смаками та потребами.

Краса природи Трускавця не залишить нікого байдужим. Подорожуйте Україною!

_______

Щотижня ми вирішили показувати одне з міст України, розповідати коротко про його історію та показувати його краси. Ми живемо у дивній країні — давайте цінувати те, що маємо!

ГО «Національний Інтерес України»

Comments are closed.