Керівництво ГО “Центр протидії корупції” нагріло руки на відкатах – А.Ерелі

Керівництво ГО "Центр протидії корупції" "нагріло" руки на відкатах - колишній посол США та прес-секретар Держ.депу США - Адам Ерелі

29 травня 2017 року ГО «Національний інтерес України» написали заяву на ім'я Голови ДФС України Білана С.В. в якому виклали відому нам інформацію, що в період з 2013 по 2016 рік, ГО «Центр протидії корупції» в своїй діяльності (боротьба з корупцією) порушували податкове законодавство України, яка не сумісна з статусом неприбуткової організації. Що спричинило за собою ухилення від сплати податків в держ. бюджет в значних розмірах.

Ми попросили провести перевірку ГО «Центр протидії корупції» на підставі п.п. 78.1.1. п.78.1 ст 78 податкового законодавства України, а саме нецільового використання коштів ГО «Центр протидії корупції», які виплачувалися учасникам, працівникам і членам правління, як фізичним особам підприємцям, за цивільними договорами, а саме:

Шабунін В.В. - Голова Правління - переведено від ГО «ЦПК» - 1.71 млн грн
Устинова О.Ю. - член Правління - переведено від ГО «ЦПК» - 1.86 млн грн
Щербан О.Ю. - член Правління - переведено від ГО «ЦПК» - 2.42 млн грн
Пеклун Т.Ю. - член Правління - переведено від ГО «ЦПК» - 1.1 млн грн
Каленюк Д.М. - Виконавчий директор - переведено від ГО «ЦПК» - 130 тис грн

Тобто, фактично гроші неприбуткової організації були використані для вигоди учасників, працівників і керівництва неприбуткової організації, що є порушенням чинного законодавства, що регулює діяльність неприбуткових організацій.

3 липня 2017 роки ми отримали лист від Головного управління ДФС в м.Києві.
У листі повідомлялося, що за нашою заявою про кримінальне правопорушення внесено відомості в
ЄРДР і розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Протягом півтора місяця ГО «Національний інтерес України» і персонально члени організації піддавалися нападкам в соціальних мережах і лояльних до ГО «ЦПК» ЗМІ. Проте вони самі підтвердили факт переказу грошей самим собі на ефірі одного з телеканалів, про це ми писали раніше.

Однак, навіть в ситуації, коли всі факти на обличчя і варто тільки провести перевірку і встановити факт порушення закону, ця інформація не викликала на Україні належного резонансу. Причина в тому, що володіючи достатнім фінансовим ресурсом ГО «ЦПК» змогло ввести в оману достатню кількість своїх шанувальників, а також, ймовірно, фінансово мотивувати певну кількість представників ЗМІ.

Однак на відміну від української аудиторії, яка сильно дезорієнтована через постійну зміну новинних подій, за океаном зацікавилися діяльністю ГО «Центр протидії корупції», так як гроші американських платників податків, які потрапляли на рахунки організації в тому числі, є предметів суворої звітності. Американці досить важко переживають, коли їх кошти виводяться за тими схемами, до яких так звикли в Україні.

В підтвердження активної стурбованості, можна привести цитату зі статті Адама Ерелі, колишнього посла і представника гос.департамента США, який побачив проблему, в частині процвітаючого зростання особистої нерухомості, навіть з-за океану:

«Керівництво ГО« ЦПК » в Україні, які отримали значну фінансову підтримку американського уряду, нагріли руки на вигідних відкатах. Згідно з податковою декларацією, Глава організації Віталій Шабунін заробляє 34000 дол США. У 2010 році він купив квартиру за 60000 дол США, а в 2014 - землю під Києвом ще за 20000 дол США. Пізніше в 2016 продав квартиру за 34000 дол США і побудував будинок за 83000 дол США. При це не користувався запозиченими коштами. Вся перерахована нерухомість була зареєстрована на ім'я дружини.»

Цікаво, що в разі виходу компромату на ГО «ЦПК» їх лідери працюють досить цинічно, тавруючи ярликами всіх, кого вони вважають причетними. Моментально в ЗМІ і соц.мережах з'являються десятки заказних на їх кривдників статей, не гребують і відвертою брехнею.

Чи зможуть тепер члени керівництва ГО «ЦПК» піти атакою в інформаційному полі на колишнього посла США й прес-секретаря держ. Департаменту США Адама Ерелі, покаже найближчий час.

Comments are closed.