Як ми поспілкувалися з ДБР – результат!

Одразу пояснимо, що наша Організація «Національний Інтерес України» систематично, протягом останніх кількох років, займалася і продовжує займатися розслідуванням схем, крадіжок, злочинів і беззаконня українських посадових осіб і громадських працівників в їх орбіті.

За ці кілька років нами подано десятки заяв про злочин до правоохоронних органів, за якими розпочато досудові розслідування щодо ТОП-чиновників. Це і злочини в сфері української системи охорони здоров'я, вчинені в.о. Міністра Супрун і її командою, і корупційні злочини народних депутатів України, і вже екс-Голови Конституційного Суду Шевчука, і викрадення контролю над видобутком газу російським олігархом Фуксом в змові з українськими чиновниками ...

Усі зібрані нами матеріали були систематизовані, передані правоохоронцям і опубліковані. Велика частина з них була передана в ДБР, як і годиться, адже це їх підслідність. Однак, чим далі, тим менше результату ми отримуємо від своєї роботи. Незважаючи на те, що ми робимо значну роботу за слідчого, якщо раніше дані за заявами хоча б вносилися в ЄРДР, а вже після ми намагалися контролювати розслідування, то останнього разу ДБР не побачило навіть складу правопорушення при всіх очевидних фактах.

На цьому і зупинимося:

05.06.2019 МОЗ України видає наказ №1269 «Екстрена медична допомога: догоспітальний етап». Наказ підписаний в.о. Міністра Супрун. Також, цим наказом скасовуються попередні накази, за якими працювали медики.

Але що в новому наказі такого незрозумілого?

Виявилося, що він базується взагалі на перекладеній документації іншої країни (США) і навіть не був приведений у відповідність з українським законодавством. Мало того, що там присутні дурниці, як «У разі потреби зателефонуйте в американські центри отруєнь ...», так ще й спирається на нормативні акти штатів Юта, Аляска і так далі. Такої «шизофренії» в Міністерстві не очікував ніхто, але найстрашніше, що за новим наказом неможливо працювати, а старий був скасований.
У результаті, величезна кількість громадян стали заручниками ситуації і, в разі необхідності, надання їм екстреної медичної допомоги могло б привести до непередбачених результатів небезпечних для життя і здоров'я. Медикам потрібно було б або не виконувати наказ, або незрозуміло як діяти.

Ми, як і годиться, звернулися в ДБР і попросили розслідувати даний факт. Чому, незаконно перебуваюча на своїй посаді особа, з паспортом іншої країни і допуском до держтаємниці України, впроваджує накази з відсиланням до законів іншої держави?

Тут застосовні статті: ст.367 (службова недбалість) і навіть ст.111 (держзрада)!

Але ДБР це не дуже цікаво, тому вони не побачили в цьому наказі ніякої невідповідності і порушень. Або для слідчого абсолютно нормально жити за законами штатів Алабами чи Юти, або їм просто все одно, оскільки є наказ не чіпати нікого з команди Супрун.

Ми звернулися до Директора ДБР Романа Михайловича Труби для особистого прийому з цього і ряду інших справ, які розслідуються за нашими заявами.

На наш подив, нам прислали повідомлення про готовність Директора ДБР зустрітися з нами. Але далі щось пішло не так.

Перший раз нам перенесли зустріч, оскільки Директор Труба відбув у термінову відпустку і запропонували або почекати, або зустрітися незрозуміло з ким з числа його помічників.

Ми вирішили почекати і зустрітися особисто.

Вчора саме була дата особистої зустрічі. І, звичайно ж, в цей момент Роман Михайлович, раптово, знову виявився відсутнім. На зустріч прийшов уповноважена директором Трубою людина, принаймні він так представився, і запитав, які у нас до нього питання.

Після того, як почув перелік питань у справах, які нас цікавлять - ми отримали відповідь:

"Мені нема чого вам сказати, звертайтеся до прокурорів, я не знаю матеріалів у цих справах".

І тут питання: чи індивідуальні зустрічі - це повна профанація або ДБР йде по слідах інших правоохоронних структур, які відкривають справи по гучних прізвищах і кладуть на полицю, щоб в потрібний момент дістати і натиснути на людину в політичних інтересах або матеріальних.

Ми будемо продовжувати розкривати злочинні схеми, розслідувати злочини чиновників і піддавати ці матеріали розголосу. Будемо і далі подавати ці матеріали до правоохоронних структур в надії, що найближчим часом ситуація якісно зміниться. Іншого варіанту у нас просто немає!

Попереду багато цікавого!

Comments are closed.