ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В НДСЛ “ОХМАТДИТ”

Чи всі новини, які з'являються про головну дитячу лікарню є правдивими та неупередженими?
Впевнений, що кожен з шановних читачів стрічок новин зауважив на той факт, що систематично у ЗМІ з'являються скандали навколо НДСЛ «ОХМАТДИТ».
Давайте разом зважимо інформацію та розглянемо пару гучних випадків.
Восени минулого року, на одному з інтернет видань у своїх блогах Олександра Устінова (член ЦПК) пише статтю щодо накопичення прострочки, а саме: протерміновані ліки на кілька мільйонів гривен на складах лікарні. Звинувачуючи у цьому лікарів Центру трансплантації кісткового мозку (ТКМ) та, безпосередньо, Голову Центру - Світлану Донську. У статті наведені документи щодо зобов’язання замінити прострочку, але на станом 2018 рік це не було зроблено. Факт заміни препаратів намагалися приховати черговою поставкою по заявці вже наступного року.
http://life.pravda.com.ua/health/2017/10/24/227081/
Сталося це після того, як в липні 2017 року Світлана Донська разом з колегами, які не бажали мовчати та вийшли на прес-конференцію в ІНТЕРФАКС і заявили, що ліки за поданими ними заявками були поставлені зі значною затримкою та зі скороченим терміном придатності, вказуючи на недосконалість процедури міжнародних закупівель.
https://interfax.com.ua/news/press-conference/434530.html
- У березні 2017 року з’являється новина, про неправомірну вигоду з продажу ліків у ОХМАТДИТ яку отримувала завідувачка аптечним складом. Ця інформація швидко набуває розголосу.
Вочевидь інформація по цій справі з’явилася тому, що прокуратура розпочала чергові процесуальні дії, до того це мало кого цікавило. Але посилання на новину були розповсюджені ботами по соціальним мережам з дописами, що лікарі ОХМАТДИТУ заробляють на пацієнтах.
https://life.pravda.com.ua/health/2018/03/26/229789/
І все було б правильно, якби мова не йшла про кримінальну справу трирічної давнини (2012-2015), та ще й до якої лікарі не мали ніякого відношення.
Але це як в в анекдоті, “а ви потім доведіть”.
- Восени 2017 року в нас з'являється інформація, що в Міністерстві охорони здоров'я обговорюються плани переведення НДСЛ «ОХМАТДИТ» на госпрозрахунок та позбавлення її статусу Національної лікарні. Наше джерело з Міністерства розповідає, що ймовірно це буде поетапний процес. Починати будуть з реструктуризації лікарні, а далі вже буде зміна юридичної форми власності. На меті - максимально скоротити бюджетне утримання лікарні, перевести її на самозабезпечення за рахунок оплати послуг пацієнтами, і в подальшому отримати повний контроль над лікарнею за рахунок звільнення нелояльних працівників.
Про це ГО “Національний інтерес україни” було написано ряд публікацій, чим привернуто увагу депутатів і громадськості. Проте, незважаючи, що чиновники МОЗ України спростовували цю інформацію спільно з активістами дружніми до Міністерства, через півроку процес почався. Спочатку, в кінці травня, пройшла процедура реструктуризації, а після - співробітників, які раніше піддавалися інформаційним атакам, стали всіляко репресувати. Керівникам Центрів та лікарям, які здійснювали високофахову трансплантацію кісткового мозку, було запропановано в останню чергу перейти працювати на посади звичайних лікарів-гематологів. З огляду на багаторічний досвід і звання заслужених лікарів України, а також керівні посади, таке приниження та значна затримка у наданні пропозицій були направлені на деморалізацію персоналу в надії на їх добровільне звільнення.
Наступний скандал з'явився звідти, звідки і вперше - через блоги Олександри Устинової на УП. Лікарям закидалося, що при наявності препаратів на складах лікарні, вони радили батькам онкохворих дітей купувати аналоги в аптеках. Пост Уляни Супрун

https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2097870933830796
Вийшло це тоді, коли за програмою, тих самих міжнародних закупівель, на склади лікарні були поставлені неоригінальні препарати, а їх аналоги (дженерики). Використання частини неоригінальних ліків було неефективним, або викликало достатньо відчутні побічні ефекти у маленьких пацієнтів. Саме про це і попереджали лікарі, пропонуючи батькам вибір. Важливо, що лікарі не продавали і не радили, де їм брати препарати. Просто повідомляли оригінальні назви, дешеві аналоги яких були поставлені в лікарню бажаючи заощадити.
У той же час, в самій лікарні та навколо неї відбувається не мало скандальних випадків, які ретельно приховуються керівництвом.
- Під телекамери, заради піару, Супрун і ряд народних депутатів, привозять у новий, на той момент навіть не прийнятий в експлуатацію, корпус ОХМАТДИТ, нібито приховане минулою владою унікальне діагностичне обладнання ПЕТ КТ. Все це відбувається під виглядом спецоперації НАБУ за заявою народних депутатів і чиновників МОЗ.

https://www.ukrinform.ru/rubric-society/2321032-v-ohmatdet-dostavili-zaterannoe-pat-let-nazad-radiologiceskoe-oborudovanie.html
Видео - https://www.facebook.com/hanna.hopko/videos/10155855904777244/
Що трапилось насправді:
На одному з складських приміщень, деякий час лежали дійсно 2 комплекти ПЕТ КТ. Один призначався НДСЛ ОХМАТДИТ, другий - Інституту Ядерної Медицини. Обидва зразки повинні були бути встановлені ще в 2012-2013 році. Але через призупинення фінансування, так і не були змонтовані та уведені у експлуатацію. У ОХМАТДИТ - через недобудованого корпусу ОХМАТДИТ, а у Інституті Ядерної Медицини - неможливість підготувати комунікації для установки за відсутночті фінансування з боку держави.
Після заяви в НАБУ, в рамках «відновлення справедливості», детективи за рішенням суду вилучають один із комплектів обладнання та перевозять під наглядом ЗМІ в недобуд ОХМАТДИТ. Лунають гучні промови. Супрун обіцяє, що його запустять мало не на днях. Але виявилося, що під час вилучення співробітниками НАБУ були переплутані інвентарні номери і замість обладнання для ОХМАТДИТу вони вилучили і привезли обладнання, яке було на балансі Інституту ядерної медицини. В результаті вже рік, як обладнання не може бути встановлено і проблема не вирішена, незважаючи на запуск невеликої частини нового корпусу.
Буквально на днях та знову у блогах пані Устинової з'являється черговий скандал.
Публікується відео жінок, яких представляють, як матерів онкохворих дітей. Одна з цих осіб розповідає, як носила хабар якомусь лікареві. Все тому ж з числа лікарів, які до цього піддавалися інформаційній атаці з боку пані Устинової і саме тому, хто на самому початку мав сміливість вийти проти адміністрації на прес-конференцію ще влітку 2017 року.
http://life.pravda.com.ua/columns/2018/06/11/231518/
Що показово. За наявності фактів про нібито скоєноні правопорушення, ніхто не поспішає подавати заяву до правоохоронних органів. Це не робить ані громадська активістка Устінова, ані народний депутат, яка керує процесом та записує відео, не роблять навіть батьки з яких вимагали гроші. Чому?
- Отже, скандали навколо заступника Міністра охорони здоров'я, помножені на сумні для МОЗ результати аудиту Рахункової палати і скандали навколо репресій лікарів ОХМАТДИТу дають підгрунтя для унесення цієї теми до порядку денного на профільному комітеті ВР. Приймається рішення провести виїзне засідання безпосередньо в НДСЛ ОХМАТДИТ 20 червня 2018 року. За інформацією від парламентаріїв на меті - поспілкуватися з лікарями, почути їх проблеми, а також оцінити реальний стан справ навколо нового корпусу НДСЛ «ОХМАТДИТ» та розміщенного там нового обладнання.
Також, парламентарі мають подивитись Центр крові, який мав переїхати до нового приміщення, але його ніяк не могли здати в строк (інформація що офіційно приховується)
Але через кілька днів в новому корпусі лікарні відбувається аварія. Водою заливає частину приміщень. Устаткування Служби крові та апарат МРТ.
Головна лікарка лікарні Садов'як та в.о. Міністра заявляють, що це злочинні дії третіх осіб, які відкрутили кран з водою, а в добавок, що це не перший випадок.
І тут ми маємо декілька фактів які не дають в це повірити.
По-перше - охорона. Корпус ретельно охороняється на стільки, що туди немає доступу навіть журналістам і всьому персоналу. Потрапити можуть тільки ті особи, кого забажає за потрібне пустити адміністрація.
По-друге, знову немає заяви в правоохоронні органи? Чому? Отже, складається враження, що правоохоронці можуть встановити факти зумисного затоплення обладнання або просто невідповідності у звітах … а це вже серйозно для головного лікаря.
Це історія ще не закінчена. Бажаємо сили і витримки лікарям, яким зараз дійсно потрібна підтримка. Вони вміють боротися з онкологією, проте вони поняття не мають, як боротися з інформаційним цькуванням та замовним тиском. Нажаль.

Comments are closed.