ШИЗОФРЕНІЯ СУПРУН ПОГЛИБЛЮЄТЬСЯ АБО НОВИЙ КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ!

На сайті Міністерства охорони здоров'я України з'явився наказ N 1269 від 05.06.2019 виконуючої обов'язки міністра Супрун про затвердження нового клінічного протоколу «Екстреної медичної допомоги: догоспітальний етап».

Контроль за виконанням наказу поклали на заступника міністра Лінчевського, який запам'ятався виступом перед Рахунковою палатою заявивши, що лікувати онкохворих недоцільно за держкошти, оскільки вони все одно помруть без варіантів.

Ми просимо звернути вас увагу на суть самого протоколу, а точніше на деякі його фрагменти, які нас здивували.

Протокол був бездумно скопійований з аналогічного документа в США, причому не адаптований, навіть, для українських умов застосування.

Далі ми наведемо приклади з документа:

- 1.2. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОТРЕБИ

«Опис пацієнта
Критерії включення
Пацієнти, які за міжнародною класифікацією інвалідності Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я мають вади здоров’я, які призвели до певного рівня інвалідності. За даними Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США даний список інвалідностей включає (проте не обмежується ними) осіб з фізичними вадами, психічними вадами, порушеннями розвитку та іншими вадами що впливають на їх здатність самостійно жити без сторонньої допомоги.»

❓ При чому до нашого протоколу Дані соцслужб США?

- 2. Тварини-асистенти. Як визначено в Законі США Про інвалідів, «будь-який собака-поводир, сигнальний собака або інша тварина, індивідуально підготовлена для роботи або виконання завдань на користь особи з обмеженими можливостями, включаючи, але не обмежуючись допомогою особам з порушенням зору, оповіщення особи з порушенням слуху про зловмисника або звуки, що забезпечують мінімальний захист або рятувальні роботи, витягування візка або вилучення впавших предметів.»

❓ Відсилання на визначення до законів США? Серйозно?

- Корисна інформація для навчання
Ключові пункти:
г) похідні опіатів, такі як героїн, заборонені в США.

❓ Знову відсилання на препарати, заборонені в США?

- Додаток 1 до Нового клінічного протоколу «Екстрена медична допомога: догоспітальний етап»

Лікарські засоби

Оцтова кислота (оцет) Клас – інший. Фармакологічна дія – деактивує нематоцисти медуз, які не розповсюджені в США, відповідно знеболюють. Показання – знеболення при ужалені медузою (поза межами США). Протипоказання – може посилити активність нематоцист медуз, які розповсюджені біля берегів США, відтак не може застосовуватись при ужаленні такими медузами.

❓ Медузи, які поширені біля берегів США? Що взагалі тут відбувається?

- Безпека пацієнта

7. Регіональний центр допомоги при отруєннях повинен бути залучений якнайшвидше, щоб допомогти у відповідній терапії та відстеженні результатів пацієнтів, щоб краще знати про токсичні ефекти. Національний 24-годинний безкоштовний номер телефону центрів боротьби з отруєннями (800) 222-1222, і це ресурс для безкоштовних, конфіденційних консультацій експертів з будь-якої точки Сполучених Штатів.»

❓ Нам пропонують номер телефону центру по боротьбі з отруєннями з США? Вже не смішно!

На завершення хочеться запитати, чи все вірно в розділі 4.4?

Нам відверто все одно, як поводяться люди і лікарі в США, але в Україні було прийнято у лікарів рятувати життя людям і робити все можливе, щоб вони не вмирали.

4.4. СТАТУС «НЕ РЕАНІМУВАТИ»/ ПОПЕРЕДНЄ РОЗПОРЯДЖЕННЯ / СТАТУС ОСОБИ, УПОВНОВАЖЕНОЇ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ В СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

«Пов’язані назви
Не реанімувати, заспокійлива допомога
Мета надання допомоги
Визнати та підтримувати різноманітні способи, якими пацієнти можуть висловити свої побажання щодо серцево-легеневої реанімації або прийняття рішень про закінчення життя».

❗️❗️❗️Національний Інтерес України звертається до Президента України Володимира Зеленського з проханням розібратися з плачевною ситуацією, яка склалася в системі української охорони здоров'я.

❗️❗️❗️Ми просимо зробити все можливе, щоб захистити українців від дій команди Уляни Супрун і її заступників і не дати в останні місяці роботи в Міністерстві приймати рішення, які можуть нашкодити людям.

Comments are closed.