Голову Конституційного Суду України Станіслава Шевчука – звільнено з посади, та й взагалі з КСУ, але це не кінець історії!

На спеціальному засіданні КСУ більшістю голосів суддів було звільнено Голову КСУ Станіслава Шевчука та позбавлено його статусу судді КСУ. Таке рішення було винесено суддями через серйозні дисциплінарні проступки та систематичне і грубе нехтування Головою виконанням своїх обов‘язків.
Саме через такі дії ГО “Національний інтерес України” і зверталася до Конституційного суду напередодні засідання та надала в зверненні беззаперечні факти, що підтверджують незаконні призначення Шевчуком позаштатних радників Голови КСУ.

Нагадаємо, пан Шевчук, обіймаючи посаду Голови КСУ, ввів до Конституційного суду 5 осіб (Синянського О.Г., Арвеладзе Г., Лабоженко Д.Б., Чужмира М.А., Нев’ядомського Д.В), яким видав посвідчення та надав широкі повноваження, що надавали змогу тиснути на суддів та мати доступ до секретної документації, взаємодіяти з підрозділами КСУ та використовувати їхню матеріально-технічну базу. Діяли позаштатні радники виключно за дорученнями Шевчука.

Також хочемо зазначити, що у відповідь на наш запит СБУ повідомила:

“Станом на 11.05.2019 СБ України не надавала Синянському О.Г., Арвеладзе Г., Лабоженку Д.Б., Чужмиру М.А., Нев’ядомському Д.В. допуск до державної таємниці та/або будь-якої іншої інформації з обмеженим доступом.

При цьому, надання доступу до секретної інформації особам, яким не оформлено допуск до державної таємниці, є порушенням законодавства про державну таємницю, а винні особи несуть дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законом”

Отже після звільнення з посади, на Станіслава Шевчука чекає відповідальність за свої дії аж до кримінальної.

Comments are closed.