Устинова атакує інститут Раку за наказом МОЗ в інтересах Литовського

Ми вже неодноразово писали про замовні сюжети Олександри Устинової, які цілком і повністю відображають зведення рахунків МОЗ з «нелояльними» до міністерства лікарями.

Мета - кадрові перестановки керівників медустанов на «своїх» - тих, хто виконує мовчки накази і тих, хто не задає питань. Таким чином можна контролювати лікарні і вирішувати у кого, що і за якою ціною купуватимуть крім міжнародних закупівель.

Так було в НДСЛ «ОХМАТДИТ» та так намагалися вчинити з Київським Центром Серця і Інститутом хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.

У черговому відео на 24 каналі Олександра очорнює 2 медустанови. Інститут Раку і Вінницький обласний онко-диспансер. І в одному, і в іншому випадку - брехня, однак ми розділимо викриття на 2 історії і опублікуємо окремо.

1 - «Інститут Раку і завищені ціни на Редітукс»

Устинова звинувачує Інститут в завищеною ціною на закупівлю препарата. Що найцікавіше - Олександра навіть причину знайшла - все через відкати. Ну чи довго ляпнути в ефір страшне слово? - ні. Ось і ляпає, тим більше, що відповідальності ніякої.

Давайте по порядку.

За словами Устинової, Інститут Раку закупив препарат «Редітукс» за 12000 грн на 3000 дорожче, ніж Волинська обл. лікарня. Страшно звучить? Дуже. У телеглядача складається враження, що нахабні лікарі закуповують ліки для нужденних, а потім отримують сотні тисяч відкату і жирують. І тільки Устинова всіх викриває. Однак немає. Що повинно траплятися, коли антикорупціонер побачив порушення закону в області корупції? Він повинен писати заяву в правоохоронні органи. Однак якщо ти придумав все, то краще цього не робити. А ось з екрану ТВ можна сказати все, що завгодно. Телеглядач не полізе розбиратися в закупівлях і перевіряти факти.

А ми полізли.

І так, звинувачення Устинової на адресу Інституту Раку:

«Закупили препарат Редітукс за завищеною ціною - 12000 грн за од, при тому, що Волинська обласна лікарня купила той же препарат по 9000» - Тобто, інкримінує 3000 грн різниці

Ок, давайте перевіримо, в яку ціну продається препарат «Редітукс» в Україні:

Ціни, які вам видасть пошуковик - від 12202 грн до 17391 грн за одиницю (не соромтеся, перевірте)

Далі відкриваємо портал електронних закупівель та дивимося, за якими цінами були здійснені закупівлі іншими медичними закладами, крім Інституту Раку і Волинській обл.лікарні, напевно, як каже Устинова всі купили по 9000 грн за од .:

- Вінницька обл.больніци - 10 од. по 14061 грн за од.
- Днепропетр. обл.больніца - 10 од. по 13899 грн за од.
- Одеська обл. клин. лікарня - 80 од. по 12851 грн за од.
… і так далі

Здавалося б, чому Устинова не кричить про «зраду» там, адже ціна ще вище ніж ціна, за якою купив Інститут Раку - 12851 грн ???

Причина в наступному:

У конкретних торгах по препарату, які проходили через сайт Прозорро і лікарня на них навіть не може впливати, брали участь 2 компанії:

1) ТОВ «Компанія Укроптпостач» - з пропозицією - 1 285 177,00 грн. з ПДВ

2) ТОВ «Фармадіс» - 2 728 500,00 грн. з ПДВ

Так ось, для людей, не обізнаних ТОВ «Компанія Укроптпостач» - компанія Петра Багрія, а ТОВ «Фармадіс» - Бориса Литовського.

(Так ті самі, проти яких нібито МОЗ воює називаючи їх - ФАРММАФІЯ)

Давайте поцікавимося, чому компанія Бориса Литовського, за інтереси якої воює Устинова, у випадку з Інститутом Рака на 100 одиниць препарату дала ціну 2728500 грн, тобто 27285 грн за одиницю, а от у випадку з Волинської обл лікарнею - 9200 грн за флакон? Чи не спеціально так відбулось?

Схоже у пані Устинової зійшлося все разом: замовлення від Бориса Литовського потіснити позиції Петра Багрія на ринку і замовлення від Супрун по головлікарю Інституту Раку Олені Колеснік (тому об'єктом обраний Інститут Раку, а не інша лікарня з більш високою ціною закупівлі) і хвора фантазія Олександри. Ось тільки вийшло все безглуздо.

На завершення історії прочитайте наказ міністерства, де МОЗ сам встановлює ціну для препарату. Так може ціна просто нижче ціни МОЗ і це помста?

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоровя України №1237 від 09.10.2017 р. «ПРО декларування ЗМІНИ ОПТОВО-відпускних ЦІН НА Лікарські засоби табором в 04 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ ТА внесення ЇХ ДО РЕЄСТРУ ТА внесення ЗМІН ДО РЕЄСТРУ ОПТОВО-відпускних ЦІН НА Лікарські засоби» торгівельна назва лікарського засоби Реддітукс, діюча Речовини которого Ритуксимаб концентрат для Розчин для інфузій 10 мг / мл по 50 мл (500 мг) у флаконі; по 1 флакону в картонній коробці, виробника Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія ВАРТІСТЬ за Одиниця ставити 13297,77 грн. з ПДВ.

Перевірити ціни на закупівлі можна увійшовши на портал електронних закупівель та ввівши в пошук назву препарату «Редітукс».

Далі буде…

Comments are closed.