ТРУФФАЛДІНО З ФАРМКОМПАНІЙ

(Слуга усіх панів)

Є в МОЗ один жук, якого ми, в силу зайнятості іншими негідниками, незаслужено обійшли стороною. Але, з огляду на прикру ситуацію в країні з епідемією (наприклад, кору, хоч і не визнаного МОЗ), а також з примусовою, по суті, вакцинацією громадян, яку пропагує МОЗ Супрун (з метою утилізації максимальної кількості вакцин звідки не візьми), ми вирішили звернути увагу на Федора Лапія - одного з лобістів фармкомпаній при МОЗ України.

Федір Лапій - імунолог, давно відомий для тих, хто працює в сфері охорони здоров'я. Унікальна здатність Федора не у лікувальних талантах, а в тому, що він за будь-якої влади примудряється виплисти, прямо властивість субстанції по щільності меншої ніж рідина, в якій вона знаходиться.

Чим же він відомий?

Справа Смерті Антона Тищенко

- Будучи асистентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені Шупика, ще в 2008 році, Федір Лапій всіляко виступав за відсутність причинно-наслідкового зв'язку між абсолютно непотрібною хлопцю вакциною, яку отримав Антон і смертю підлітка. Тоді лобісти фармкомпаній зі штанів вистрибували, щоб відвести удар від вакцини, яку завезли ЮНІСЕФ, але в підсумку вона була досліджена і таки визнана неякісною і утилізована. Головний санлікар, що дав санкцію на її завезення, потрапив під кримінальне переслідування і трохи присів, тільки померлому підлітку це вже не допомогло. А лобістам, як Федір, все і зовсім зійшло з рук, вони навіть не позбулися своїх грошей.

Прикриття Богатирьової і смерті дітей від неякісних вакцин

- У 2012 році розгорівся скандал навколо МОЗ, яке очолювала Раїса Богатирьова. Тоді Міністерство уклало договори з ПАТ "Фармстандарт-Біолік", де син Міністра Богатирьової був акціонером і членом наглядової ради. Предмет договору - закупівля фармпрепаратів АКДС-Біолік, АДП-М-Біолік, АДП-Біолік, АД-М-Біолік, а також вакцини для профілактики гепатиту В виробництва «Фармстандарт-Біолік». Однак компанія не виконала своїх зобов'язань, що спричинило за собою позапланову перевірку в кінці 2012 року Держслужбою лікарських засобів.
У результаті інспектори виявили наявність 14 критичних порушень ліцензійних умов, які могли привести до виробництва неякісних лікарських засобів, небезпечних для здоров'я людини. Продаж, зберігання та застосування небезпечної вакцини були припинені. Але це не завадило голові правління «Фармстандарт-Біолік» Стащенко звернутися в грудні 2012 року в МОЗ з проханням про передоплату, яку і отримав, як вважає слідство, в результаті злочинної змови з Богатирьовою, син якої повинен був отримати прибуток від неякісних вакцин. В результаті держава втратила як мінімум 6,5 млн гривень, але при цьому ще й виникли тяжкі наслідки для здоров'я дітей, щеплених вакциною. З'ясувалося, що від вакцин виробництва заводу «Фармстандарт-Біолік», що належав сину Раїси Богатирьової, помирають діти. З огляду на 14 порушень у виробництві, підозри відразу ж упали на якість вакцин. За період кінця 2012-початку 2013 років вакцини виробництва «Фармстандарт-Біолік» фігурували в 11 епізодах смертей дітей після вакцинації.

Хто ж прикривав Богатирьову?

Основний захист Раїсі Богатирьовій надав головний позаштатний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Ось таким чином Федір прокоментував смерть 11 немовлят від вакцини:

«Серед причин смерті цих немовлят - аспірація, задуха, синдром раптової смерті, сепсис, менінгіт. Адже випадки смерті від аспірації, коли дитина відригує і давиться блювотними масами, і від асфіксії, коли мама бере дитину в своє ліжко, годує грудьми, засинає і придавлює, нікуди, на жаль, не діваються. Іноді за часом вони збігаються з щепленням», - пояснив Федір Лапій, головний дитячий імунолог Києва.

Думка Лапія повалили всіх в шок: асфіксія, аспірація, задуха, все що завгодно, але не 14 системних порушень в роботі заводу, що належав сину міністра Богатирьової.

В майбутньому Лапій неодноразово надавав підтримку Богатирьовим. За час скандалу він дав десятки пояснень, що вакцини від сина Богатирьової були якісними, а смерті немовлят стали випадковим збігом. Ну буває.

Цінність Лапія була в тому, що він був занурений в постійну групу оперативного реагування МОЗ, яка розслідувала всі справи з побічних ефектів вакцин. І щоразу, після смерті дітей, група приходила до висновку - вакцини дуже якісні.

У МОЗ Супрун Федір Лапій став не лише головним позаштатним імунологом Києва, а й членом консультативно-експертної групи в ДП «Державний Експертний Центр», яке займається допуском на ринок України ліків, їх реєстрацією та обліком побічних ефектів. Дивно, чи не так?

Такі «Слуги всіх панів», як Федір Лапій, є постійними оплачуваними лобістами міжнародних фармкомпаній. Їх утримують, їх ставлять на посади, а вони повинні виправдовувати витрати і давати виробникам препаратів можливість продажу. Якщо трапляється надзвичайні ситуації, як описані вище, вони повинні захистити виробника, замести сліди і вивести з-під удару.

У майбутніх публікаціях ми розповімо, де Федір Лапій сьогодні, яка його роль в епідемії кору в Україні і чому він вірний багнет в команді Супрун.

Буде багато цікавого!

Comments are closed.