РЕЙДЕРИ З МІНІСТЕРСТВА

В.о. міністра Супркн наказує реорганізувати госпрозрахункову Спеціалізовану медсанчастину №18 і приєднати її до Республіканської лікарні.

Що дивно, медустанова є успішною і самодостатньою. Крім того, що вони не використовують бюджетні кошти, вони ще й перераховують мільйони гривень до державного бюджету. За планами МОЗ, медсанчастина №18 повинна злитися з Республіканської лікарнею і перейти на утримання бюджету.

Доля сотень людей персоналу під загрозою. Або вони перейдуть на утримання бюджету, наслідком чого стане значне скорочення і без того невисоких зарплат, або їх і зовсім чекає глобальне скорочення, про що точаться розмови.

Також, на даний момент близько близько 300 різних організацій уклали договори на мед обслуговування з медсанчастиною і платять гроші. Що буде з їх договорами? Такі факти не турбують мінохоронздоров'я.

Для чого гробити прибуткове підприємство, адже останнім часом все зводиться до скорочення бюджетів, а не навпаки?

Причина проста. Успішна медустанова знаходиться в багатоповерховому будинку, який виявився ласим шматочком для Міністерства. Значну частину будівлі вже орендує, увага, за 1 грн. нова структура МОЗ - Центр громадського здоров'я. Тепер в планах відібрати іншу частину і розмістити там новоспечену Національну службу здоров'я.

Це один з багатьох прикладів, коли дійсно працючий мед заклад, який кожен день надає допомогу людям виганяють і на його місце приходить структура, завданням якої - є просто паперова робота. І жодним чином нікого не турбує, що такі дії є незаконними і порушують 49 статтю Конституції України, де чітко сказано - мережа закладів охорони здоров'я не може бути скорочена.

ГО "Національний Інтерес України" закликає всю медичну спільноті об'єднуватися і відстоювати в рамках діючого законодавства свої права, гарантовані конституцією України.

Не будьте байдужі до долі ваших колег, сьогодні біда у них, завтра теж саме може статися з вами.

 

Comments are closed.