ПОГАНА НОВИНА: ПРОВАЛЬНІ ЗАКУПІВЛІ «НИШКОМ» ПРОДОВЖИЛИ

ПОГАНА НОВИНА: ПРОВАЛЬНІ ЗАКУПІВЛІ «НИШКОМ» ПРОДОВЖИЛИ

Не лякають та не турбують чиновників МОЗ ні поточні кримінальні справи, ні звернення народних депутатів, а ні проблеми.

Ми неодноразово доводили повний провал програми міжнародних закупівель ліків за бюджетні кошти. Показували детально, що з бюджету вимивають великі суми грошей, що ліки не доїжджають в належній кількості, що приїжджають на кінець терміну придатності, сумнівної якості та навіть незареєстровані в Україні препарати.

Програма закупівель повинна була закінчиться в 2019 році. Ми переконували, що за ті гроші, які отримують міжнародні посередники ПРООН, ЮНІСЕФ і КРАУН ЕЙДЖЕНС, можна створити держпідприємство, яке з легкістю виконає ці функції. А головне, там буде чітка відповідальність і контроль.

Незважаючи на те, що таке підприємство заснували, комусь вигідно продовжувати працювати саме через міжнародних посередників і виводити кошти за кордон.

Під приводом правок до БЮДЖЕТУ 2019 були протягнуті такі зміни, про які навіть більшість депутатів не здогадувалися:

"За підсумками РОЗГЛЯДУ питання Комітет з питань бюджету ухвалено рішення:

П. 31. Прикінцеві положення доповнити новим пунктом такого змісту:

"У пункті 1 розділу ІІ« Прикінцеві положення »Закону України« Про внесення змін до деяких Законів України відносно забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських ЗАСОБІВ та медичних виробів Шляхом Здійснення державних закупівель Із залучених спеціалізованих ОРГАНІЗАЦІЙ, Які здійснюють закупівлі» (Відомості Верховної Ради України , 2015-го., № 24, ст. 164) цифри "2019" замінити цифрами «2020"

"Прикінцевими положенням Закону про ДБ-2019 подовжено дію закону про міжнародні закупівлі ще на рік - до 31 березня 2020 року"

Таким чином, найближчі 2 роки нас знову залишають заручниками становища.

Ми звертаємося до всіх Народних депутатів України, а особливо до членів профільного комітету ВР, із закликом в максимально короткий термін підняти це питання на засіданні Комітету.

МИ ВИСТУПАЄМО ПРОТИ ТОГО, ЩОБ З НАС РОБИЛИ ВІДСТАЛУ КРАЇНУ, В ЯКУ ПРИВОЗЯТЬ НЕ ВСІ ЛІКИ, НЕ ТІ ЛІКИ, ПРАКТИЧНО ПРОСТРОЧЕНІ ЛІКИ І КОНТРАБАНДУ ЗА НАШІ Ж ГРОШІ!

Comments are closed.