“Національний інтерес України” йде в суд проти ДБР

Добрий день.

Це не звичне відео, в ньому ми коротко пояснимо на прикладі, наскільки обмежені в своїх можливостях захищати інтереси народу громадські організації.
Ми розповімо, чому вся праця небайдужих людей може бути похована під формальними відписками слідчого і як так виходить, що резонансні справи залишаються нерозслідуваними довгі роки.

Що можуть робити громадські організації?

• Ми можемо знайти кричущий факт корупційного злочину.
• Ми можемо зібрати всю необхідну інформацію, провести своє розслідування і навіть підтвердити все фактами.
• У наших можливостях подавати запити в будь-які держоргани і отримувати від них відповіді.
Але найцікавіше починається тоді, коли ми, зібравши всі матеріали з того чи іншого злочину, звертаємося до правоохоронних структур.

Так, закони зобов'язують правоохоронців прийняти наші заяви і матеріали.
Так, іноді дані вносять у ЄРДР і відкривають кримінальне провадження, після чого багато радіють, адже помилково думають, що вони виконали свою місію і чекають, коли слідчі виконають свою,
але все зовсім не так.

Найцікавіше відбувається пізніше.

Громадська організація, яка виконала колосальну роботу і звернулася до правоохоронців, щоб, по суті завершити процес і згідно із законом покарати винних, - стає безсила.
Ви не можете жодним чином цікавитися, як йде слідство, як працюють з вашими матеріалами, чи йде взагалі розслідування за даним фактом ... А все тому, що ви не є учасником процесу. Те, що ви знайшли факти, зібрали матеріали і зробили за слідчих максимум роботи - нічого не означає.
Ви не отримаєте статус учасника процесу.
Таємниця слідства. До побачення!

А лише особа, яка має такий статус може бути в курсі того, що відбувається. І найцікавіше те, що всі резонансні справи пов'язані з величезними сумами грошей і гучними прізвищами.
Ці люди практично завжди вирішують свої питання.
Вони можуть тиснути на слідство, спробувати корумпувати правоохоронців, підключити зв'язки ... та просто зупинити справу і відкласти її в довгий ящик.
А ви, як громадська організація, про це навіть не дізнаєтесь.

Близько місяця тому, наша організація «Національний інтерес України» розслідувала корупційну схему з виведення з-під контролю держави видобуток газу шляхом багаторазового перепродажу ліцензій через підставні фірми таким чином, що наші надра виявилися у володінні компаній з Сейшельських островів.

У справі фігурують дуже великі суми і ще більш гучні прізвища. Це і міністри часів Януковича - Ставицький і Присяжнюк, це і Павло Фукс, україно-російський олігарх, і багато інших.
В результаті діянь цієї групи людей, у народу України, по суті, вкрали те, що гарантовано 13 статтею Конституції - надра, а також гроші та державне майно, які намагається повернути наша організація!
Саме тому ми вважаємо, що потерпілими у цій справі є всі громадяни України. Абсолютно всі!

У тому числі і ви, і ми, і наші сім'ї

Нам слідчі вже відмовили в процесуальному статусі в даному провадженні, чим позбавили нас можливості контролювати розслідування і довести його до кінця.

Ми налаштовані рішуче і йдемо в суд захищати права українців.

З огляду на негативний досвід розслідування резонансних справ нашими правоохоронцями, ми хочемо перестрахуватися і отримати можливість контролювати процес, щоб справа не пішла на самоплив і не заглохла.

Саме тому ми звернулися до слідчого судді зі скаргою на рішення слідчого ДБР відмовити народу України в статусі потерпілих у справі.
Ми зробимо все, щоб відстояти право на участь громадян в кримінальному провадженні щодо захисту національних інтересів України.

Про хід даного процесу ми будемо постійно інформувати громадськість в рамках, дозволених законом.
Засідання по нашій скарзі призначено на 27 червня.

Підтримайте нас!
Приєднуйтесь до нас- це буде переломний момент.

Comments are closed.