ЛОБІЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ МЕДИЦИНІ !!!

Хто такі лобісти? Чим займаються лобісти фармкомпаній в Україні і як це виглядає?

Фармацевтичні компанії, які бажають наростити продажі або просто вийти на ринок України, повинні підготувати собі ґрунт . Для цього їх представники приїжджають в країну, намагаються встановити взаємовигідні контакти з керівництвом Міністерства охорони здоров'я, громадськими організаціями та ключовими фахівцями, які перебувають на посаді і можуть сприяти прийняттю позитивних рішень в сторону компанії.

В ідеалі потрібно домогтися, щоб ваші ліки, медичні препарати, вакцини або що завгодно потрапили в державні закупівлі. Це дає компаніям стабільні обсяги продажів, оплату і гарантію того, що на певний період у них все схвачено. Але ринок медпрепаратів, як і будь-який інший перенасичений конкурентами, тому вам потрібно стійке лобі в країні, де ви збувати продукцію. Головні фахівці з ключовим напрямком, яких садять на стабільну зарплату (найчастіше в конвертах або через прокладки юр.особи) повинні нативно натякати, а іноді і в відкриту говорити про користь саме цього препарату / лікарства, порівняно з іншими. Мотивоване просування продукції відбувається всюди: на робочих групах, конференціях, круглих столах, в інтерв'ю для ЗМІ, соціальних мережах - де завгодно.

В принципі в лобі немає, не було б нічого страшного, якби продукція, яку просувають, була завжди відмінної якості, а закони країни дозволяли займатися цією діяльністю, але в житті все буває інакше.

Чиновники, які можуть приймати рішення, не мають права за законами України займатися лобізмом за винагороду, але займаються. Це та горезвісна корупція, яку нібито перемогла команда Супрун, але яка приймає просто катастрофічні масштаби. Нерідко, лобі замовляють виробники, які виробляють не найкращу продукцію та ринок країни заполонять низькоякісні аналоги оригінальних препаратів сумнівної ефективності, а нерідко ці препарати потрапляють і до переліку закуповуваних державою.

А що далі, адже препарати неякісні і завдають шкоди приймаючим їх людям, запитаєте ви?

А ось тут знову потрібні лобісти, які починають створювати інформаційне поле прикриваючи виробника або постачальника, виводячи їх з-під удару, часто навіть захищаючи від переслідування з боку правоохоронців, навіть в разі летальних випадків.

Найпростіші приклади - це проблеми з вакцинами. Коли під час вакцинальних кампаній в країні виявляється вакцина сумнівної якості - це завжди несе за собою побічні ефекти, аж до летальних випадків.

Один з найгучніших випадків, це смерть Антона Тищенко в 2008 році. Молодий і здоровий хлопець була вакцинована і в слідстві чого помер. За мед показаннями хлопець не потребував у 17-ти річному віці додаткової вакцини від кору, проте її йому зробили, бо була пролобована кампанія по вакцинації.

Мало вже хто пам'ятає, але індійська вакцина, про яку мова, взагалі довго не могла потрапити в Україну. Чиновники МОЗ її не хотіли пропускати тому, що не було належних документів. Однак під час зміни керівництва МОЗ, розчерком пера головного санітарного лікаря вакцину таки пропустили. Пропустили незаконно, за одноразовим дозволом, оформленому в спішному порядку.
Надалі вакцина була визнана невідповідною, вилучена і знищена. Один з чиновників ненадовго сів. А в країні почалася антивакцинальна кампанія, яка також завдала шкоди.

Але чи постраждав хтось із лобістів? - Ні.

Вони зробили все, щоб вивести виробника з-під удару. Лунали інтерв'ю, де пояснювалося, що вакцина ні до чого. Лобісти навіть входили і в комісії МОЗ з розслідування інциденту, як би дивно це не звучало. Природно, що результати таких розслідувань закінчувалися нічим.

Що змінилося за 10 років?

Та нічого. Все працює аналогічно. Ми писали у минулій публікації про одного з лобістів фармкомпаній, українського імунолога Федіра Лапія. Він, до речі, коментував всі летальні випадки з дітьми після вакцинації, як в 2008 по інциденту з Антоном Тищенко, так продовжує і зараз.

Ось кілька свіжих історій і коментарів Федора Лапія, як лобіста фармкомпаній і дій МОЗ Супрун:

ВИСНОВОК ВАКЦИН З-ПІД УДАРУ:

Інцидент 1:

У квітні 2019 року на Рівненщині помирає немовля після вакцини.
До вакцинації дитина була абсолютно здорова. Їй вводять дві вакцини від Поліомієліту і Гепатиту одночасно і дитина помирає.

Коментар Лапія:
Вводити вакцини одночасно можна. Тут навіть підвищення температури - рідкість.

Висновок:
Дитина просто померла. Вакцина ні до чого, адже інші не померли, кого вакцинували !?

ЗАПЕРЕЧЕННЯ ЕПІДЕМІЇ КОРУ І ЛОБІ РЕВАКЦИНАЦІЇ:

Інцидент 2:

У лютому 2019 помер від кору 18-тирічний студент-медик.

Коментар Лапія:
Дитина померла тому, що в минулі роки була зірвана програма з вакцинації. Тому, навіть при наявних щеплення, він захворів і помер.

Висновок:
У смерті підлітка винні не чиновники МОЗ, які, усвідомлюючи, що в Україні епідемія кору – її не оголошували і не закривали навчальні заклади, не дивлячись на високу кількість хворих, а зірвані програми по вакцинації в минулі роки. (На момент смерті хлопця, у Вінницькому медуніверситеті було зафіксовано 60 випадків захворювань на кір, але це було проігноровано).

ЛОБІ НЕЗАКОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКІВ ЗА КОШТИ ДЕРЖБЮДЖЕТУ

В грудні 2018 року в Україну завезли партію медпрепаратів. Тоді наша організація «Національний інтерес України» опублікувала документи, які розкрили очевидну корупційну схему МОЗ:
За гроші державного бюджету в Україну заїхали препарати, які просто не були зареєстровані, а також частина з яких була на межі свого терміну придатності. Такий вантаж не мав шансів перетнути національний кордон, а будь-який митник, якому не плювати на закон і людей не пропустив би цей вантаж. Але препарати потрапили в Україну. Потрапили через дипломатичну пошту з поміткою «Для особистого використання». Цікаво, якщо це була диппошта для своїх потреб дипломатів, то як препарати потрапили в МОЗ? Куди поділися бюджетні кошти на ці препарати і логістику? У чиїх інтересах? Скільки ще минуло таких вантажів з контрабандою ліків, які ми не помітили? За фактом йде кримінальне провадження.

Коментар Федора Лапія: «Якщо буде накладено арешт - діти швидко залишаться без препарату. Потрібно розуміти, що без нього юним пацієнтам загрожує смерть ».

Висновок:
Відомого імунолога взагалі не хвилювало, що це контрабанда, що препарат не зареєстрований і не має дозволу для використання в Україні. Що, крім препарату Анакінра, у вантажі були ще й сироватки від ботулізму під кінець терміну придатності, які замість утилізації продали в Україні за бюджетні кошти. А головне, нікому в голову не прийшло запитати, чому Супрун і її команда палець об палець не вдарила, щоб зареєструвати необхідний препарат за спрощеною ними ж процедурою? - Мабуть хтось вирішив заробити, але не вийшло. І таких випадків - повно!

Що за свої послуги отримують лобісти? Отримують великі суми грошей. Стабільно. Що дає їм можливість, без особливих проблем, відпочивати на Мальдівських островах сім'ями і подорожувати по всій Європі.
Багато лікарів в Україні можуть собі це дозволити? - Ми сумніваємося!

Наша організація «Національні інтерес України» сподівається на нового міністра охорони здоров'я, який зможе, не тільки очолити і зібрати команду досвідчених професіоналів навколо себе, але і розібратися з усім свавіллям, який натворили ці бізнесмени на здоров'ї. А головне, щоб і ноги цих продавців смерті не було в Міністерстві охорони здоров'я!

Comments are closed.