ДБР (Державне Бюро Розслідувань)

Ідеологія відомства полягає в тому, що воно буде розслідувати кримінальні провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників ГУ). ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури.

Очікується, що ДБР повноцінно запрацює у вересні 2018 року.

Без сумніву, на головний слідчий орган країни зараз покладається багато надій.

Але на жаль, ми вже маємо негативний досвід недостатньої прозорості в роботі та череди скандалів, що спіткали НАБУ, хоча Бюро теж повинно було бути незалежним.

Частина скандалів спіткала НАБУ після махінацій у голосуванні до Ради громадського контролю при НАБУ, коли були набрані лише "свої". Та на жаль, функції РГК при НАБУ звелися до того, щоб підмінити громадський контроль на прикриття можливих порушень діяльності Бюро.

Саме тому ми вирішили звернути увагу на Раду громадського контролю, яка повинна бути створена при ДБР.

А теперь зверніть увагу на дивні обставини:

06.12.2017 Кабінет Міністрів України затвердив положення і порядок формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань (ДБР).

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зачитав рішення серед прийнятих урядом на засіданні без обговорення. http://ua.interfax.com.ua/news/general/467609.html

Ми намагалися знайти "Порядок формування РГК", який затвердили на Кабміні, але це виявилося неможливо. Немає Порядку на сайті Кабміну, немає й в протоколах засідання.

Тому ми написали Запит до КМУ, щоб отримати пояснення й якось віднайти те, що затвердили з голосу на Кабміні, та отримали наразі таку відповідь:

"Запитувана Вами інформація потребує, зокрема пошуку, збору серед значної кількості даних"

Ми дуже здивовані, якого самого пошуку, та значного збору даних потребує положення, що вже було прийнято, та що займає декілька сторінок максимум. Який збір даних? Адже для прийняття положення воно вже повинно було б бути під рукою у Прем'єра - незрозуміло.

Але добре, почекаємо на повну відповідь.

Ми зробимо максимум, щоб РГК при ДБР не мала нічого спільного з такою ж самою РГК при НАБУ, з їх фальшуваннями голосування та іншими порушеннями.

 

26111909_445764769159494_8101816196306939378_n

Comments are closed.