ВИКОНАННЯ ПРОГРАМ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКІВ ЗА ДЕРЖАВНІ КОШТИ З КОЖНИМ РОКОМ ПОГІРШУЄТЬСЯ

Ми продовжуємо, як і обіцяли, розповідати правду про міжнародні закупівлі ліків за гроші державного бюджету України надаючи докази.

Міністерство охорони здоров'я України та його чиновники в офіційних заявах сповіщають нас, що все йде за планом і проблем з поставками ліків немає. Нам не зрозуміло, чи у МОЗ план такий і недопоставка ліків за бюджетні гроші 2016 і 2017 років - це частина плану, або вони свідомо вводять людей в оману.

У будь-якому випадку ми публікуємо офіційні таблиці МОЗ щодо виконання програм закупівель 2016 і 2017 років міжнародними компаніями ЮНІСЕФ, ПРООН та Краун Ейдженс.

1) Закупівлі ліків за програмами 2016 роки (Скрін 1).

Ви можете побачити 15 програм, за якими до сих пір не завезено 100%, незважаючи на потреби і взяті зобов'язання.

Серед них найгірші показники за програмами: дитяча онкологія та онко-гематологія, ЗПТ (засоби підтримуючої терапії), репродукційного здоров'я (кровотечі), ендо- протези і набори для імплантації, туберкульоз і т.д.

Обов'язково зверніть увагу:

На скріні синьою стрілкою ми вказали на загальний показник виконання програм - 99,06%.

Це саме та цифра, яка вказується у звітах для Уряду, Верховної Ради і лягає в тексти заяв для преси, які пізніше доносяться громадянам України.
Цей високий відсоток обумовлений закупівлею понад норму в 100% за іншими програмами, більш доступним (в сенсі виконання зобов'язань постачальником) препаратів і лікарських засобів.

Однак всі ми розуміємо, що така підгонка відсотків для звіту призведе до ситуації, коли ліків для одних людей буде в надлишку, а для інших не буде необхідного мінімуму. Хоча навіть за цими надмірними показниками існує незрозумілий дефіцит.

Нагадуємо, що мова йде про закупівлі за 2016 рік, а на календарі 3 квартал 2018.

2) Закупівлі ліків за програмами 2017 роки (Скрін 2).

Ситуація закупівель 2017 року стає в рази гіршою, ніж за 2016 рік.

Жахливо виглядають показники виконання 34 з 39 програм.
Більш того, серед цих 34 невиконаних пунктів - 10 показників на рівні 0%.
А тепер знову нагадуємо, що мова йде про програму за 2017 рік, коли на календарі 3 квартал 2018 року.
_______

Нагадаємо, що всі міжнародні організації з 2015 року, згідно з укладеними договорами з Міністерством охорони здоров'я, виконують закупівлю лікарських засобів і препаратів для України за гроші держ. бюджету. Гроші, які виділяються з бюджету України з 2015 по 2017 рік становлять - 12 мільярдів гривень і перераховувалися з 100% передоплатою.
За свої послуги компанії отримують посередницький відсоток, і він становить за ці роки - 780 млн грн.
________

ГО «Національний інтерес України» звертається до ЗМІ, правоохоронних органів. Уряду і Народним депутатам України та просить звернути увагу на кричущу ситуацію в МОЗ.
Для нас очевидна необхідність проведення детальних перевірок програм міжнародних закупівель за 2016 і 2017 роки, аналіз їх ефективності та перевірка на наявність корупційних схем.

Також ми вимагаємо звільнення від своїх обов’язків в.о.міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун та її заступників.

Ми будемо і далі продовжувати стежити за ситуацією!

Comments are closed.