ШИЗОФРЕНИЯ СУПРУН УСУГУБЛЯЕТСЯ ИЛИ НОВЫЙ КЛИНИЧЕСКИЙ ПРОТОКОЛ ЭКСТРЕННОЙ МЕДПОМОЩИ!

На сайте Министерства здравоохранения Украины появился указ N 1269 от 05.06.2019
исполняющей обязанности министра Супрун о утверждении нового клинического протокола «Экстренной медицинской помощи: предгоспитальный этап». Контроль за исполнением указа возложили на заместителя Линчевского, который запомнился выступлением перед Счетной палатой заявив, что лечить онкобольных нецелесообразно за госсредства, так как они все равно умрут без вариантов.

Мы просим обратить вас внимание на суть самого протокола, а точнее на некоторые его фрагменты, которые нас удивили:

1) Протокол был бездумно скопирован с аналогичного документа в США, причем не адаптирован даже для украинских условий применения.

Далее мы приведем примеры из документа:

- 1.2. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОТРЕБИ

«Опис пацієнта
Критерії включення
Пацієнти, які за міжнародною класифікацією інвалідності Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я мають вади здоров’я, які призвели до певного рівня інвалідності. За даними Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США даний список інвалідностей включає (проте не обмежується ними) осіб з фізичними вадами, психічними вадами, порушеннями розвитку та іншими вадами що впливають на їх здатність самостійно жити без сторонньої допомоги.»

Причем к нашему протоколу Данные соцслужб США?

- 2. Тварини-асистенти. Як визначено в Законі США Про інвалідів, «будь-який собака-поводир, сигнальний собака або інша тварина, індивідуально підготовлена для роботи або виконання завдань на користь особи з обмеженими можливостями, включаючи, але не обмежуючись допомогою особам з порушенням зору, оповіщення особи з порушенням слуху про зловмисника або звуки, що забезпечують мінімальний захист або рятувальні роботи, витягування візка або вилучення впавших предметів.»

Отсылка на определение к законам США? Серьезно?

- Корисна інформація для навчання
Ключові пункти:
г) похідні опіатів, такі як героїн, заборонені в США.

Опять отсылка на препараты, запрещенные в США?

- Додаток 1 до Нового клінічного протоколу «Екстрена медична допомога: догоспітальний етап»

Лікарські засоби

Оцтова кислота (оцет) Клас – інший. Фармакологічна дія – деактивує нематоцисти медуз, які не розповсюджені в США, відповідно знеболюють. Показання – знеболення при ужалені медузою (поза межами США). Протипоказання – може посилити активність нематоцист медуз, які розповсюджені біля берегів США, відтак не може застосовуватись при ужаленні такими медузами.

Медузы, которые распространены у берегов США? Что вообще тут происходит?

- Безпека пацієнта

7. Регіональний центр допомоги при отруєннях повинен бути залучений якнайшвидше, щоб допомогти у відповідній терапії та відстеженні результатів пацієнтів, щоб краще знати про токсичні ефекти. Національний 24-годинний безкоштовний номер телефону центрів боротьби з отруєннями (800) 222-1222, і це ресурс для безкоштовних, конфіденційних консультацій експертів з будь-якої точки Сполучених Штатів.»

Нам предлагают номер телефона центра по борьбе с отравлениями из США? Уже не смешно!

В завершении хочется спросить, все ли верно в разделе 4.4?
Нам откровенно все равно, как ведут себя люди и врачи в США, но в Украине было принято у врачей спасать жизнь людям и делать все возможное, чтобы они не умирали.

4.4. СТАТУС «НЕ РЕАНІМУВАТИ»/ ПОПЕРЕДНЄ РОЗПОРЯДЖЕННЯ / СТАТУС ОСОБИ, УПОВНОВАЖЕНОЇ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ В СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

«Пов’язані назви
Не реанімувати, заспокійлива допомога
Мета надання допомоги
Визнати та підтримувати різноманітні способи, якими пацієнти можуть висловити свої побажання щодо серцево-легеневої реанімації або прийняття рішень про закінчення життя».

Национальный Интерес Украины обращается к президенту Украины Владимиру Зеленскому с просьбой разобраться с плачевной ситуацией, которая сложилась в системе украинского здравоохранения.

Мы просим сделать все возможное, чтобы оградить украинцев от действий команды Ульяны Супрун и ее заместителей и не дать в последние месяцы работы в Министерстве принимать решения, которые могут навредить людям.

Комментарии закрыты.